SMS Framework (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Number
ja: 数値

en: Message
ja: メッセージ

en: Country
ja: 国

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Icon
ja: アイコン

en: Add
ja: 追加

en: Manage
ja: 管理

en: Text
ja: テキスト

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: n/a
ja: 利用不可

en: User
ja: ユーザー

en: Active
ja: アクティブ

en: To
ja: 宛先

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Normal
ja: ノーマル

en: configure
ja: 設定

en: Domain
ja: ドメイン

en: Mobile
ja: モバイル

en: Send
ja: 送信

en: Recipient
ja: 受信者

en: Rows
ja: 行数

en: "Rows" must be a positive integer.
ja: "行数" は正の整数でなければなりません。

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Optional
ja: 任意

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Spain
ja: スペイン

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: Pending
ja: 処理待ち

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Revert
ja: 戻す

en: Blocked
ja: ブロック

en: Activity log
ja: アクティビティログ

en: Set
ja: セット

en: Keyword
ja: キーワード

en: Validation
ja: 検証

en: Not enabled
ja: 無効

en: Direction
ja: 方向

en: Carrier
ja: 配送業者

en: Queue
ja: キュー

en: Loaded user
ja: ロードされたユーザー

en: Path to custom icon
ja: カスタムアイコンへのパス

en: This field is required
ja: このフィールドは必須です。

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Start time
ja: 開始日時

en: Mobile phone number
ja: 携帯電話番号

en: End time
ja: 終了日時
