SMS Framework (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Country
nl: Land

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Icon
nl: Pictogram

en: Add
nl: Toevoegen

en: Manage
nl: Beheren

en: Text
nl: Tekst

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: User
nl: Gebruiker

en: Active
nl: Actief

en: To
nl: Naar

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Normal
nl: Normaal

en: configure
nl: instellen

en: Domain
nl: Domein

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Send
nl: Versturen

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Send SMS
nl: SMS versturen

en: Rows
nl: Rijen

en: "Rows" must be a positive integer.
nl: "Rijen" moet een positief geheel getal zijn.

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Optional
nl: Optioneel

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Spain
nl: Spanje

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Pending
nl: In afwachting

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Message preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Activity log
nl: Activiteitenlogboek

en: Log only
nl: Enkel de log

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Validation
nl: Validatie

en: Not enabled
nl: Niet ingeschakeld

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Direction
nl: Richting

en: Carrier
nl: Verzenddienst

en: Queue
nl: Wachtrij

en: Loaded user
nl: Opgehaalde gebruiker

en: Path to custom icon
nl: Pad naar eigen pictogram

en: Registration settings
nl: Inschrijvingsinstellingen

en: Tracking
nl: Volgen

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: Start time
nl: Vanaf

en: Available Tokens List
nl: Beschikbare tokens

en: Mobile URL
nl: Mobiele URL

en: Mobile phone number
nl: Mobiel telefoonnummer

en: End time
nl: Tot

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
nl: Welke tekst moet er aan de gebruiker getoond worden?

en: Mobile Number
nl: Gsm-nummer

en: Enable registration
nl: Inschrijving inschakelen
