SMS Framework (7.x-1.0-rc1) - en to ur translation catalogue (37 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Content types
ur: مواد کی اقسام

en: Edit
ur: تدوین

en: Number
ur: نمبر

en: Message
ur: پیغام

en: Country
ur: ملک

en: The configuration options have been saved.
ur: کنفگریشن کے انتخابت محفوظ کرلیے گۓ ھیں۔

en: Required
ur: درکار

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: Add
ur: شامل کریں

en: Text
ur: متن

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Normal
ur: عمومی

en: configure
ur: ترتیب دیں

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Optional
ur: اختیاری

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Not enabled
ur: غیر فعال

en: Direction
ur: سمت
