SMS Framework (7.x-1.0-rc1) - en to vi translation catalogue (65 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Author
vi: Tác giả

en: List
vi: Danh sách

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Content types
vi: Kiểu nội dung

en: Edit
vi: Sửa

en: Number
vi: Số

en: Message
vi: Thông điệp

en: Country
vi: Quốc gia

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Add
vi: Thêm

en: Manage
vi: Quản lý

en: Text
vi: Văn bản

en: Timestamp
vi: Nhãn thời gian

en: ID
vi: Mã

en: n/a
vi: không có

en: User
vi: Người dùng

en: Active
vi: Hoạt động

en: To
vi: Đến

en: Overridden
vi: Đã ghi đè

en: Normal
vi: Bình thường

en: configure
vi: cấu hình

en: Domain
vi: Miền

en: Send
vi: Gửi

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Rows
vi: Số dòng

en: "Rows" must be a positive integer.
vi: "Số dòng" phải là một số nguyên dương.

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Optional
vi: Tùy chọn

en: Phone Number
vi: Số điện thoại

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Save Changes
vi: Lưu thay đổi

en: Phone number
vi: Số điện thoại

en: Spain
vi: Tây Ban Nha

en: Pending
vi: Đang treo

en: The changes have been saved.
vi: Thay đổi đã được lưu lại.

en: Revert
vi: Trở lại

en: Blocked
vi: Đã khóa

en: Message preview
vi: Xem trước thông điệp

en: Log only
vi: Chỉ nhật ký

en: Keyword
vi: Từ khóa

en: Validation
vi: Kiểm tra

en: Not enabled
vi: Không bật

en: Direction
vi: Hướng

en: Carrier
vi: Hãng vận tải

en: Queue
vi: Hàng đợi

en: Path to custom icon
vi: Đường dẫn đến biểu tượng tùy chọn

en: Start time
vi: Thời điểm đầu:

en: In
vi: To

en: Out
vi: Nhỏ

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
vi: TODO Viết mô tả để hiển thị trong UI.

en: Gateway
vi: Máy cổng
