SMS Framework (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Country
ar: الدولة

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Icon
ar: أيقونة

en: Add
ar: إضافة

en: Manage
ar: تسيير

en: Text
ar: نص

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: n/a
ar: غير متوفر

en: User
ar: المستخدم

en: Active
ar: نشط

en: To
ar: إلى

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: configure
ar: ضبط

en: Domain
ar: النطاق

en: Send
ar: أرسل

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Rows
ar: صفوف

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Optional
ar: اختياري

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Spain
ar: إسبانيا

en: United Kingdom
ar: المملكة المتحدة

en: United States
ar: الولايات المتحدة الأمريكية

en: Pending
ar: معلّق

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Revert
ar: استرجع

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Not enabled
ar: غير مُفعّل

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Path to custom icon
ar: مسار الأيقونة المخصصة

en: Confirmation message format
ar: شكل رسالة التأكيد
