SMS Framework (7.x-1.0) - en to be translation catalogue (55 entries)

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Спіс

en: Actions
be: Дзеянні

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Country
be: Краіна

en: The configuration options have been saved.
be: Абраныя налады захованыя.

en: Required
be: Абавязкова

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Add
be: Дадаць

en: Manage
be: Кіраваць

en: Text
be: Тэкст

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: n/a
be: [няма]

en: User
be: Карыстальнік

en: Active
be: Актыўна

en: To
be: Каму

en: Overridden
be: Адменена

en: Normal
be: Нармальны

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Domain
be: Дамен

en: Send
be: Адаслаць

en: Recipient
be: Адрасат

en: Rows
be: Радкі

en: Anonymous
be: Ананім

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Save Changes
be: Захаваць змены

en: Spain
be: Іспанія

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: Pending
be: Чакае

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Set
be: Устанавіць

en: Devel
be: Распрацоўка

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Settings saved.
be: Налады захаваны

en: Direction
be: Накірунак

en: Path to custom icon
be: Шлях да адмысловага абразку
