SMS Framework (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Edit
da: Redigér

en: Number
da: Antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Country
da: Land

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: Add
da: Tilføj

en: Manage
da: Administration

en: Text
da: Tekst

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Active
da: Aktiv

en: To
da: Til

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: configure
da: indstil

en: Domain
da: Domæne

en: Recipient
da: Modtager

en: Rows
da: Rækker

en: "Rows" must be a positive integer.
da: "Rækker" skal være et positivt heltal.

en: Anonymous
da: Anonym

en: Optional
da: Valgfrit

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Spain
da: Spanien

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: USA

en: Pending
da: Afventer

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Revert
da: Gendan

en: Blocked
da: Blokeret

en: Set
da: Sæt

en: Devel
da: Udvikling

en: Log only
da: Kun log

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Validation
da: Validering

en: Not enabled
da: Ikke aktiveret

en: Settings saved.
da: Indstillinger er gemt

en: Direction
da: Retning

en: Carrier
da: Fragtselskab

en: Queue
da: Kø

en: Show link as
da: Vis link som

en: Path to custom icon
da: Sti til tilpasset ikon

en: Registration settings
da: Indstillinger for tilmelding

en: This field is required
da: Dette felt er obligatorisk

en: Start time
da: Start tid

en: Mobile URL
da: Mobil URL

en: Rulesets
da: Regelsæt

en: End time
da: Slut tid

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
da: TODO Tilføj en beskrivende tekst til visning i grænsefladen.
