SMS Framework (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: Edit
mr: संपादन

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Country
mr: देश

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Active
mr: सक्रिय

en: To
mr: प्रति:

en: Normal
mr: साधारण

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Send
mr: पाठवा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Direction
mr: दिशा
