SMS Framework (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (46 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Edit
cy: Golygu

en: Number
cy: Rhif

en: Message
cy: Neges

en: Country
cy: Gwlad

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Text
cy: Testun

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Active
cy: Gweithredol

en: To
cy: I

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Normal
cy: Cyffredin

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Send
cy: Anfon

en: Recipient
cy: Derbynnydd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Optional
cy: Dewisol

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Spain
cy: Sbaen

en: United Kingdom
cy: Deyrnas Unedig

en: United States
cy: Unol Daleithiau

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Blocked
cy: Wedi blocio

en: Not enabled
cy: Heb ei alluogi

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Path to custom icon
cy: Llwybr at addasu eicon
