SMS Framework (7.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (51 entries)

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Edit
hr: Uredi

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: Country
hr: Država

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Required
hr: Nužno

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Icon
hr: Ikona

en: Add
hr: Dodaj

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Text
hr: Tekst

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: n/a
hr: nije dostupno

en: User
hr: Korisnik

en: Active
hr: Aktivno

en: To
hr: Za

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Normal
hr: Normalno

en: configure
hr: prilagodi

en: Domain
hr: Domena

en: Send
hr: Pošalji

en: Recipient
hr: Primatelj

en: Rows
hr: Redovi

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Spain
hr: Španjolska

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: SAD

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Revert
hr: Vrati

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: Settings saved.
hr: Postavke snimljene.

en: Direction
hr: Smjer

en: Path to custom icon
hr: Putanja do proizvoljne ikone
