SMS Framework (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (52 entries)

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Edit
is: Breyta

en: SMS Gateway
is: SMS gátt

en: Number
is: Númer

en: Message
is: Skilaboð

en: Country
is: Land

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Add
is: Bæta við

en: Manage
is: Stjórnun

en: Text
is: Texti

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: n/a
is: á ekki við

en: User
is: Notandi

en: Active
is: Virkt

en: To
is: Til

en: Overridden
is: Yfirritað

en: configure
is: stilla

en: Send
is: Senda

en: Recipient
is: Viðtakandi

en: Rows
is: Raðir

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Optional
is: Valkvætt

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Save Changes
is: Vista breytingar

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Spain
is: Spánn

en: United Kingdom
is: Bretland

en: United States
is: Bandaríkin

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Not enabled
is: Ekki virkjað

en: Direction
is: Stefna

en: Confirmed
is: Staðfest
