SMS Framework (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: Number
it: Numero

en: Message
it: Messaggio

en: Country
it: Paese

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Icon
it: Icona

en: Add
it: Aggiungi

en: Manage
it: Gestisci

en: Text
it: Testo

en: n/a
it: n/d

en: User
it: Utente

en: Active
it: Attivo

en: To
it: A

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: configure
it: configura

en: Domain
it: Dominio

en: Send
it: Invia

en: Recipient
it: Destinatario

en: Rows
it: Righe

en: "Rows" must be a positive integer.
it: "Righe" deve essere un intero positivo.

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Optional
it: Opzionale

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Phone number
it: Telefono

en: Spain
it: Spagna

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Pending
it: In sospeso

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Revert
it: Ripristina

en: Blocked
it: Bloccato

en: Activity log
it: Log dell'attività

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Validation
it: Validazione

en: Not enabled
it: Non abilitato

en: Direction
it: Direzione

en: Carrier
it: Corriere

en: Path to custom icon
it: Path dell'icona personalizzata

en: Start time
it: Punto di inizio

en: End time
it: Punto di fine
