SMS Framework (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (54 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Edit
oc: Modificar

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Country
oc: País

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Add
oc: Apondre

en: Manage
oc: Gerir

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: n/a
oc: n/d

en: User
oc: Utilizaire

en: Active
oc: Actiu

en: To
oc: A

en: Overridden
oc: Espotit

en: configure
oc: configurar

en: Domain
oc: Domeni

en: Send
oc: Mandar

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Rows
oc: Rengadas

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Save Changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Spain
oc: Espanha

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: Pending
oc: En espèra

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Revert
oc: Restablir

en: Blocked
oc: Blocat

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Validation
oc: Validacion

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Direction
oc: Direccion

en: Path to custom icon
oc: Camin cap a l'icòna personalizada

en: Available Tokens List
oc: Lista des getons (<em>tokens</em>) disponibles

en: Rulesets
oc: Ensembles de règlas
