SMS Framework (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (63 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Edit
pt: Editar

en: Number
pt: Número

en: Message
pt: Mensagem

en: Country
pt: País

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Icon
pt: Ícone

en: Add
pt: Adicionar

en: Manage
pt: Gerir

en: Text
pt: Texto

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: n/a
pt: não disponível

en: User
pt: Utilizador

en: Active
pt: Ativo

en: To
pt: Para

en: Overridden
pt: Substituído

en: configure
pt: configurar

en: Domain
pt: Domínio

en: Send
pt: Enviar

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Send SMS
pt: Enviar SMS

en: Rows
pt: Linhas

en: "Rows" must be a positive integer.
pt: "Linhas" tem de conter um inteiro positivo.

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Optional
pt: Opcional

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Save Changes
pt: Guardar alterações

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Spain
pt: Espanha

en: United Kingdom
pt: Reino Unido

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Pending
pt: Pendente

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Revert
pt: Reverter

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Message preview
pt: Pré-visualização da mensagem

en: Activity log
pt: Registo de atividades

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Validation
pt: Validação

en: Not enabled
pt: Inativo

en: Direction
pt: Direção

en: Carrier
pt: Transporte

en: Queue
pt: Fila

en: Path to custom icon
pt: Caminho para o ícone de atalho personalizado

en: Registration settings
pt: Definições da inscrição

en: Tracking
pt: Rastreamento

en: Start time
pt: Hora de início

en: New user message
pt: Mensagem de novo utilizador
