SMS Framework (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (39 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Delete
th: ลบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Country
th: ประเทศ

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Required
th: จำเป็น

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: Manage
th: จัดการ

en: Text
th: ข้อความ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: To
th: ถึง

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Domain
th: โดเมน

en: Mobile
th: มือถือ

en: Send
th: ส่ง

en: Recipient
th: ผู้รับ

en: Rows
th: แถว

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Phone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Not enabled
th: ยังไม่ได้ติดตั้ง

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Path to custom icon
th: ตำแหน่งของแฟ้มไอคอนที่กำหนดเอง
