SMS Framework (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Edit
tr: Düzenle

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Country
tr: Ülke

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Icon
tr: Simge

en: Add
tr: Ekle

en: Manage
tr: Yönetim

en: Text
tr: Metin

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Active
tr: Etkin

en: To
tr: Kime

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: configure
tr: yapılandır

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Send
tr: Gönder

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Rows
tr: Satırlar

en: "Rows" must be a positive integer.
tr: "Satırlar" pozitif tamsayı olmalıdır.

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Spain
tr: İspanya

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Pending
tr: Bekleyen

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Revert
tr: Geri al

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Validation
tr: Sağlama

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: Direction
tr: Yön

en: Path to custom icon
tr: Özel simgenin yolu

en: Confirmation code
tr: Doğrulama kodu

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı
