SMS Framework (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Edit
uk: Редагувати

en: SMS Gateway
uk: Шлюз SMS

en: Number
uk: Число

en: Message
uk: Повідомлення

en: Country
uk: Країна

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: Add
uk: Додати

en: Manage
uk: Керування

en: Text
uk: Текст

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: n/a
uk: н/д

en: User
uk: Користувач

en: Active
uk: Активно

en: To
uk: До

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Normal
uk: Звичайне

en: configure
uk: налаштувати

en: Domain
uk: Домен

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Send
uk: Надіслати

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Send SMS
uk: Надіслати SMS

en: Rows
uk: Рядки

en: "Rows" must be a positive integer.
uk: "Рядки" повинні бути додатнім цілим числом.

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Spain
uk: Іспанія

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Pending
uk: Очікування

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Revert
uk: Відновити

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Activity log
uk: Журнал активності

en: Cannot use '%author' token in this context.
uk: Неможливо використовувати замінник '%author' в цьому матеріалі

en: Set
uk: Встановлення

en: Log only
uk: Тільки журнал

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Validation
uk: Перевірка

en: SMS
uk: СМС

en: Not enabled
uk: Вимкнено

en: Settings saved.
uk: Налаштування збережені.

en: Direction
uk: Напрям

en: Carrier
uk: Перевізник

en: Queue
uk: Черга

en: Loaded user
uk: Завантажений користувач

en: No configuration options
uk: Параметри конфігурації відсутні

en: Are you sure you want to delete the command %discriminator?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити команду %discriminator?

en: Edit command
uk: Редагувати команду

en: Path to custom icon
uk: Шлях до власної іконки

en: This field is required
uk: Це поле обов'язкове

en: Tracking
uk: Стеження

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: Start time
uk: Початковий час

en: Available Tokens List
uk: Список доступних замінників

en: In
uk: Вхід

en: Out
uk: З

en: Mobile phone number
uk: Номер мобільного телефону

en: Rulesets
uk: Набори правил

en: End time
uk: Кінцевий час

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
uk: ЗРОБИТИ: Додати опис для показу в інтерфейсі.

en: Gateway
uk: Шлюз

en: Mobile Number
uk: Номер мобільного телефону

en: Are you sure you want delete %carrier?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %carrier?

en: Show sent messages
uk: Показати відправлені повідомлення

en: Routes
uk: Маршрути
