SMTP Authentication Support (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: On
da: Tilsluttet

en: Logging
da: Logning

en: No
da: Nej

en: Password
da: Adgangskode

en: Mail
da: E-mail

en: Off
da: Afbrudt

en: SMTP Authentication
da: SMTP-godkendelse

en: E-mail from name
da: E-mail 'fra' navn

en: E-mail from address
da: E-mail 'fra' adresse

en: Use SSL
da: Brug SSL

en: SMTP.module is active.
da: SMTP-modulet er aktivt.

en: SMTP.module error: Can't find file.
da: SMTP-modul fejl: Kan ikke finde fil.

en: SMTP.module is INACTIVE.
da: SMTP-modulet er ikke aktivt.

en: Install options
da: Installation

en: To uninstall this module you must turn it off here first.
da: For at afinstallere dette modul skal du først deaktivere det her.

en: SMTP server settings
da: Indstillinger for SMTP-server

en: The address of your outgoing SMTP server.
da: Adressen på din udgående SMTP-server.

en: The address of your outgoing SMTP backup server. If the primary server can't be found this one will be tried. This is optional.
da: Adressen på din udgående backup-SMTP-server. Hvis det ikke er muligt at bruge primære server bruges denne i stedet. Dette er valgfrit.

en: SMTP port
da: SMTP-port

en: The default SMTP port is 25, if that is being blocked try 80. Gmail uses 465. See !url for more information on configuring for use with Gmail.
da: Standard SMTP-porten er 25, hvis den er blokeret kan du prøve port 80. Gmail bruger 465. Se !url for mere information om indstillinger ifbm. Gmail.

en: this page
da: denne side

en: Use TLS
da: Brug TLS

en: This allows connection to an SMTP server that requires SSL encryption such as Gmail.
da: Gør det muligt at forbinde til en SMTP-server, der kræver SSL-kryptering, som f.eks. Gmail.

en: Your PHP installation does not have SSL enabled. See the !url page on php.net for more information. Gmail requires SSL.
da: SSL er ikke aktiveret i din PHP-installation. Se siden !url på php.net for mere information. Gmail kræver SSL.

en: OpenSSL Functions
da: OpenSSL-funktioner

en: Use encrypted protocol
da: Brug krypteret protokol

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
da: Lad felterne stå tomme hvis din SMTP-server ikke kræver godkendelse.

en: SMTP Username.
da: SMTP brugernavn.

en: E-mail options
da: E-mail valg

en: check the logs
da: kontrollér loggen

en: You must provide at least one recipient email address.
da: Du skal angive mindst én modtageradresse.

en: Could not instantiate mail function.
da: Kunne ikke instantiere mail-funktionen.

en: SMTP Error: Could not authenticate.
da: SMTP-fejl: Kunne ikke godkende.

en: SMTP Error: Data not accepted.
da: SMTP-fejl: Data ikke accepteret.

en: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.
da: SMTP-fejl: Kunne ikke forbinde til SMTP-vært.

en: Turn this module on or off
da: Slå dette modul til eller fra

en: SMTP server
da: SMTP-server

en: SMTP backup server
da: SMTP backup-server

en: The e-mail address that all e-mails will be from.
da: Afsenderadressen for alle e-mails.

en: A test e-mail has been sent to @email. You may want to !check for any error messages.
da: Der er blevet sendt en test-mail til @email. Du bør !check for fejlmeddelelser.

en: Send test e-mail
da: Send test-mail

en: E-mail address to send a test e-mail to
da: Send en test-mail til denne adresse

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
da: Indtast en e-mail-adresse for at sende en test-mail.

en: You must enter an SMTP server address.
da: Du skal indtaste en SMTP-serveradresse.

en: You must enter an SMTP port number.
da: Du skal indtaste et SMTP-portnummer.

en: The provided from e-mail address is not valid.
da: Den angivne afsenderadresse er ikke gyldig.

en: There is no submitted from address.
da: Der er ikke angivet en afsenderadresse.

en: The submitted from address (@from) is not valid.
da: Den angivne afsenderadresse (@from) er ikke gyldig.

en: Sending mail to: @to
da: Sender mail til: @to

en: Error sending e-mail from @from to @to : !error_message
da: Fejl under afsendelse af mail fra @from til @to: !error_message

en: SMTP Authentication Support
da: Understøttelse af SMTP-godkendelse

en: Attahment could not be found or accessed.
da: Vedhæftning kunne ikke findes eller tilgås.

en: Attachment could not be found or accessed.
da: Vedhæftning kunne ikke findes eller tilgås.
