SMTP Authentication Support (7.x-1.7) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: On
it: Acceso

en: Name
it: Nome

en: Filename
it: Nome file

en: Off
it: Spento

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Hostname
it: Nome host

en: Attachments
it: Allegati

en: E-mail from name
it: Nome del mittente

en: E-mail from address
it: Indirizzo e-mail del mittente
