SnapEngage (7.x-1.1) - en to th translation catalogue (6 entries)

en: Pages
th: หน้า

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: ระบุตำแหน่งในระบบของ Drupal 1 ตำแหน่งต่อบรรทัด ตัวอักษร '*' ทำหน้าที่เป็น wildcard ตัวอย่างเช่นตำแหน่ง %blog หมายถึงหน้าบล็อกหลัก และ %blog-wildcard หมายถึงบล็อกของผู้ใช้แต่ละคนทุกบล็อก ถ้าต้องการหน้าแรก ให้ใช้ %front

en: Role specific visibility settings
th: การแสดงบล็อคตามระดับผู้ใช้ที่กำหนด

en: Page specific visibility settings
th: การแสดงบล็อคในหน้าที่กำหนด

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
th: คำเตือน: ให้บทบาทที่เชื่อถือได้เท่านั้น การอนุญาตนี้มีปัจจัยด้านความปลอดภัย
