SnapEngage (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Role specific visibility settings
ja: 役割固有の表示設定

en: Page specific visibility settings
ja: ページ固有の表示設定

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ja: 以下のPHPコードが <code>TRUE</code> を返したら加える（PHPモード － PHPに精通した方専用)

en: Add to every page except the listed pages.
ja: リストに記載したページ以外のすべてのページに加える

en: Add to the listed pages only.
ja: リストに記載したページにのみ加える

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。
