SnapEngage (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Bottom
fa: پایین

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Role specific visibility settings
fa: تنظیمات نمایش بر اساس نقش

en: Page specific visibility settings
fa: تنظیمات نمایش بر اساس صفحه

en: Add to every page except the listed pages.
fa: افزودن به همه صفحات به جز صفحات فهرست شده.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fa: هشدار: فقط به نقش‌های مورد اعتماد داده شود: این مجوز پیامدهای امنیتی دارد.
