SnapEngage (7.x-1.4) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Bottom
hu: Alja

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Role specific visibility settings
hu: Felhasználói szerepköröktől függő megjelenítés

en: Page specific visibility settings
hu: Oldalaktól függő megjelenítés

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Hozzáadás, ha az alábbi PHP kód (<code>TRUE</code>) értékkel tér vissza (PHP mód, csak haladóknak).

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Add to every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Add to the listed pages only.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.
