SnapEngage (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Bottom
id: Dasar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Role specific visibility settings
id: Pengaturan penampilan menurut Peranan

en: Page specific visibility settings
id: Pengaturan tampilan menurut halaman

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.
