SnapEngage (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: General settings
ro: Setări generale

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Role specific visibility settings
ro: Setări de vizibilitate specifice rolului

en: Page specific visibility settings
ro: Setări de vizibilitate specifice paginii

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.
