SnapEngage (7.x-2.1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Role specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بأدوار المستخدمين

en: Page specific visibility settings
ar: إعدادات عرض خاصة بالصفحة

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ar: تحذير : هذه الصلاحية تؤثر على الأمن، لا تمنحها إلا للأدوار الموثوق بها.
