Snippets (7.x-1.10) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: View
fa: مشاهده

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Clone
fa: تکرار

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟
