Snippets (7.x-1.10) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: View
it: Visualizza

en: Revisions
it: Revisioni

en: Clone
it: Clona

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Storage
it: Archiviazione

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?
