Social Connect (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Profile field
hi: प्रोफाइल क्षेत्र

en: Medium
hi: माध्यम

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Source field
hi: स्रोत क्षेत्र

en: Error saving user account.
hi: त्रुटि से सुरक्षित करने वाला प्रयोक्ता खाता|
