Social Connect (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Save
id: Simpan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Medium
id: Sedang

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Error saving user account.
id: Gagal menyimpan keanggotaan

en: Field mapping
id: Petakan field

en: The field has been updated.
id: Field sudah di-update.
