Social Connect (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Profile field
it: Campo del profilo

en: Medium
it: Medio

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Error saving user account.
it: Errore nel salvare il profilo utente.

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: Authorization
it: Autorizzazione

en: The field has been updated.
it: Il campo è stato aggiornato.
