Social Content (7.x-2.0-beta3) - en to de translation catalogue (44 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: disabled
de: deaktiviert

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Language
de: Sprache

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Import
de: Importieren

en: Save
de: Speichern

en: Picture
de: Bild

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Client ID
de: Client-ID

en: Your changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Fields
de: Felder

en: Count
de: Anzahl

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Site language
de: Sprache der Website

en: run
de: Ausführen

en: Photo
de: Foto

en: Secret Key
de: Geheimer Schlüssel

en: Language neutral
de: Sprachneutral

en: Translate
de: Übersetzen

en: Consumer key
de: Anwender-Schlüssel

en: Consumer secret
de: Anwender-Geheimnis

en: Instances
de: Instanzen

en: Twitter account
de: Twitter Konto

en: Twitter @username converter
de: Twitter: Konverter für @username

en: Twitter #hashtag converter
de: Twitter: Konverter für #hashtag

en: Converts Twitter-style @usernames into links to Twitter account pages.
de: Twitter: Konvertiert @username in Links für Seiten von Twitterkonten.

en: Twitter-style #hashtags are linked to !url.
de: Twitter: #hashtags sind verlinkt auf !url.

en: Edit template
de: Vorlage bearbeiten

en: Error: @error
de: Fehler: @error

en: External ID
de: Externe ID

en: Minimum image resolution
de: Minimale Bildauflösung

en: API URL
de: API-URL

en: Redirect path
de: Weiterleitungspfad

en: Access Token
de: Zugriffs-Token

en: Client secret
de: Client-Geheimnis

en: Social Content
de: Soziale Inhalte

en: Instagram post
de: Instagram-Beitrag
