Social Content (7.x-2.0-beta6) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: Type
id: Jenis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Text
id: Teks

en: Picture
id: Foto

en: Content type
id: Jenis konten

en: Client ID
id: ID Klien

en: Fields
id: Bidang isian

en: Count
id: Jumlah

en: Site language
id: Bahasa situs

en: Photo
id: Foto

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Minimum image resolution
id: Resolusi gambar minimum

en: Redirect path
id: Jalur pengalihan
