Social Content (7.x-2.0-beta7) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Type
hi: प्रकार

en: disabled
hi: अक्षम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: The username %name does not exist.
hi: सदस्यनाम %name उपलब्ध नहीं है।

en: Text
hi: लेख

en: Picture
hi: चित्र

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Count
hi: गुणांक

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Leave blank for %anonymous.
hi: %anonymous के लिये खाली छोड़ें।

en: Site language
hi: साइट की भाषा

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Video
hi: वीडियो

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Translate
hi: अनुवाद
