Social Content (7.x-2.0-beta9) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Type
it: Tipo

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: The username %name does not exist.
it: Il nome utente %name non esiste.

en: Text
it: Testo

en: Picture
it: Ritratto

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Fields
it: Campi

en: Count
it: Numero

en: Authored by
it: Creato da

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: Site language
it: Lingua del sito

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Translate
it: Traduci

en: Minimum image resolution
it: Risoluzione minima dell'immagine

en: Redirect path
it: Percorso di reindirizzamento
