OneAll Social Login (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: Only site administrators can create new user accounts.
sv: Endast webbplatsens administratörer kan skapa nya användarkonton.

en: Gender
sv: Kön

en: Birthday
sv: Födelsedag

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Family name
sv: Efternamn

en: Block Settings
sv: Blockinställningar

en: User account
sv: Användarkonto

en: Profile URL
sv: URL för profil

en: API Settings
sv: API-inställningar

en: Given name
sv: Tilltalsnamn

en: Unkown
sv: Okänd

en: Settings saved successfully
sv: Inställningar sparades

en: powered by
sv: drivs av

en: API Communication
sv: API-kommunikation

en: PHP fsockopen through drupal_http_request()
sv: PHP fsockopen genom drupal_http_request()

en: Verify API Settings
sv: Verifiera API-inställningar

en: Side Panel Settings
sv: Inställningar för sidopanel

en: Register/Login with:
sv: Registrera/logga in med:

en: Login Page Settings
sv: Inställningar för inloggningssida

en: Login with:
sv: Logga in med:

en: Registration Page Settings
sv: Inställningar för registreringssida

en: Do not show the Social Login icons on the registration page
sv: Visa inte sociala inloggningsikoner på registreringssidan

en: Instantly register with:
sv: Registrera direkt med:

en: Edit Profile Page Settings
sv: Inställningar för att redigera profilsida

en: Link your account to a social network:
sv: Länka ditt konto till ett socialt nätverk:

en: Please fill out each of the fields below
sv: Fyll i varje fält nedan

en: The subdomain has a wrong syntax! Have you filled it out correctly?
sv: Underdomänen har fel syntax! Har du fyllt i det korrekt?

en: The subdomain does not exist. Have you filled it out correctly?
sv: Underdomänen existerar inte. Har du fyllt i alla fält korrekt?

en: The settings are correct - do not forget to save your changes!
sv: Inställningarna är korrekta - glöm inte att spara dina ändringar!

en: Unknown API Error
sv: Okänt API-error

en: This @social_network account is already linked to another user.
sv: Detta konto på @social_network är redan länkat till en annan användare.

en: The @social_network account has been linked to your account.
sv: Kontot på @social_network har kopplats till ditt användarkonto.

en: The social network account has been unlinked from your account.
sv: Kontot har kopplats från ditt användarkonto.

en: You must be logged in to perform this action.
sv: Du måste vara inloggad för att kunna utföra den här åtgärden.

en: Sorry, but this @social_network account is already linked to another user on this website.
sv: Tyvärr, detta konto på @social_network är redan länkat till ett annat användarkonto på denna webbplats.

en: Your @social_network account has been linked to your account. You may now use @social_network to login.
sv: Ditt konto på @social_network har kopplats till ditt konto. Du kan nu använda @social_network för att logga in.

en: Please complete the form to create your account. Once your account has been created, you can use @social_network to log in.
sv: Fyll i formuläret för att skapa ditt konto. När kontot har skapats, kan du använda @social_network att logga in.

en: Login with
sv: Logga in med

en: Contains the core functions used by the OneAll Social Login Module.
sv: Innehåller centrala funktioner som används av OneAll Social Login Module.

en: Displays the buttons of the Social Networks that your users may use to connect to your website.
sv: Visar knapparna för de sociala nätverk som användarna kan använda för att ansluta till din webbplats.

en: Allows the users to link a social network account to their regular account.
sv: Tillåter användare att koppla ett socialt nätverkskonto till sitt vanliga konto.

en: If the user is already logged in:
sv: Om användaren redan är inloggad:

en: Show the Social Login Block
sv: Visa blocket för Social Login

en: Login with your Social Network account.
sv: Logga in med ditt sociala nätverk.

en: Either <a href="@link_curl" target="_blank">PHP cURL</a> or the <a href="@link_fsockopen" target="_blank">PHP fsockopen function</a> must be available on your server.
sv: Antingen <a href="@link_curl" target="_blank">PHP cURL</a> eller <a href="@link_fsockopen" target="_blank">PHP fsockopen function</a> måste finnas tillgänglig på din server.

en: No, do not retrieve the user picture from the social network
sv: Nej, hämta inte användarbilden från det sociala nätverket

en: API Subdomain
sv: API-subdomän

en: API Public Key
sv: API publik nyckel

en: API Private Key
sv: API privat nyckel

en: Account creation settings
sv: Inställningar för att skapa konto

en: If a user registers for example with Facebook, Social Login grabs his Facebook profile data and uses it to simply the user registration.
sv: Om en användare registrerar sig med till exempel Facebook, Hämtar Social Login dess Facebook-profildata och använder den för att förenkla användarregistreringen.

en: Error while logging you in, please try to login manually.
sv: Fel vid inloggning, försök att logga in manuellt.

en: Error while creating your user account, please try to register manually.
sv: Fel vid skapande av ditt användarkonto, försök att registrera manuellt.
