Social Feed (7.x-2.1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Feed URL
de: Feed-URL

en: Client ID
de: Client-ID

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: cURL library
de: cURL Bibliothek

en: Facebook App ID
de: Facebook-App-ID

en: The cURL library is not installed. Please check the <a href="@url">PHP cURL documentation</a> for information on how to correct this.
de: Die cURL Bibliothek ist nicht installiert. Konsultieren Sie die <a href="@url">PHP cURL Dokumentation</a>, um Informationen zur Fehlerbehebenung zu erhalten.

en: JSON extension
de: JSON Erweiterung

en: The JSON library is not installed. Facebook needs the JSON PHP extension
de: Die JSON Bibliothek ist nicht installiert. Facebook Connect benötigt die JSON PHP Erweiterung.

en: At least @a
de: Mindestens @a

en: Access Token
de: Zugriffs-Token

en: Redirect URI
de: URI-Umleitung

en: @e: At least @a
de: @e: Mindestens @a

en: Teaser Text
de: Anrisstext
