SocialFlow (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Created
id: Dibuat

en: Source
id: Sumber

en: Account
id: Keanggotaan

en: Dates
id: Tanggal

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Bundle
id: Bundel

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: You need to authorize with SocialFlow to use SocialFlow. Please !signinlink to SocialFlow. Dont have a SocialFlow account? !signuplink.
id: Anda butuh pengenalan dengan SocialFlow agar dapat menggunakan SocialFlow. Silakan !signinlink untuk SocialFlow. Tidak memiliki akun SocialFlow? !signuplink.
