Social Login and Social Share (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Developers
fr: Développeurs

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: edit
fr: modifier

en: Help
fr: Aide

en: Text
fr: Texte

en: Email
fr: Courriel

en: Only site administrators can create new user accounts.
fr: Seuls les administrateurs du site peuvent créer de nouveaux comptes.

en: Location
fr: Emplacement

en: API Key
fr: Clé d'API

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Full name
fr: Nom complet

en: Gender
fr: Sexe

en: Birthday
fr: Anniversaire

en: NO
fr: NON

en: YES
fr: OUI

en: Live
fr: En direct

en: Error saving user account.
fr: Erreur à la sauvegarde du compte utilisateur.

en: About
fr: À propos

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fr: Merci d'avoir demandé un nouveau compte. Votre demande est en attente de validation par l'administrateur du site.<br />En attendant, un message de bienvenue a été envoyé à votre adresse de courriel.

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: New user: %name (%email).
fr: Nouvel utilisateur : %name (%email).

en: Field Mapping
fr: Correspondance des champs

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Long text
fr: Texte long

en: Facebook Like
fr: Like Facebook

en: About me (a short bio)
fr: A propos de moi (une courte description)

en: Work history
fr: Historique des emplois

en: - Do not import -
fr: - Ne pas importer -

en: List ('text')
fr: Liste ('texte')
