Social Login and Social Share (7.x-3.1) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: E-mail
pt: Email

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Article
pt: Artigo

en: Developers
pt: Programadores

en: Date
pt: Data

en: Country
pt: País

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: edit
pt: editar

en: Help
pt: Ajuda

en: Small
pt: Pequeno

en: Text
pt: Texto

en: Only site administrators can create new user accounts.
pt: Apenas administradores do site podem criar novas contas de utilizador.

en: Location
pt: Localização

en: API Key
pt: Chave API

en: Medium
pt: Médio

en: State
pt: Estado

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: City
pt: Município/Concelho

en: Full name
pt: Nome completo

en: Gender
pt: Sexo

en: Birthday
pt: Aniversário

en: Use
pt: Usar

en: Error saving user account.
pt: Erro ao guardar a conta de utilizador.

en: Node content
pt: Conteúdo do nó

en: About
pt: Sobre

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pt: Obrigado por ter solicitado uma conta. A sua conta está atualmente a aguardar aprovação pelo administrador do site.<br />Entretanto, uma mensagem de boas-vindas com instruções adicionais foi enviada para o seu endereço de email.

en: New user: %name (%email).
pt: Novo utilizador: %name (%email).

en: All pages except those listed
pt: Em todas as páginas excepto nas páginas listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Long text
pt: Texto longo
