Social Login and Social Share (7.x-3.0) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Developers
ja: 開発者

en: Date
ja: 日付

en: Country
ja: 国

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: edit
ja: 編集

en: Help
ja: ヘルプ

en: Small
ja: 小

en: Text
ja: テキスト

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Block
ja: ブロック

en: Only site administrators can create new user accounts.
ja: サイト管理者のみがアカウントを作成できる

en: Location
ja: 場所

en: Medium
ja: 中程度

en: State
ja: 状態

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: City
ja: 市区町村

en: Full name
ja: フルネーム

en: Gender
ja: 性別

en: Birthday
ja: 誕生日

en: Error saving user account.
ja: ユーザーアカウントの保存中にエラーが発生しました。

en: About
ja: アバウト

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ja: アカウントをご申請いただき、ありがとうございます。 あなたのアカウントは現在、サイト管理者の承認待ちとなっております。<br />さしあたり、あなたのメールアドレス宛にご案内を含むウェルカムメッセージが送信されました。

en: New user: %name (%email).
ja: 新規ユーザー: %name (%email)

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Long text
ja: 長い文章
