Social Login and Social Share (7.x-4.3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Article
hi: लेख

en: Developers
hi: विकसित करने वाले

en: Date
hi: तारीख

en: Country
hi: देश

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: edit
hi: संपादन करें

en: Help
hi: मदद

en: Small
hi: छोटा

en: Text
hi: लेख

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Only site administrators can create new user accounts.
hi: नये प्रयोक्ता खाते केवल साइट-प्रबंधक ही बना सकता है।

en: Location
hi: स्थान

en: Medium
hi: माध्यम

en: State
hi: अवस्था

en: Error saving user account.
hi: त्रुटि से सुरक्षित करने वाला प्रयोक्ता खाता|

en: About
hi: के बारे में
