Social Login and Social Share (7.x-4.4) - en to jv translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Article
jv: Artikel

en: Date
jv: Tanggal

en: Country
jv: Negara

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: edit
jv: sunting

en: Help
jv: Pitulungan

en: Small
jv: Cilik

en: Text
jv: Teks

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Block
jv: Blok

en: Only site administrators can create new user accounts.
jv: Mung administrator laman sing olé nggawé akun pangganggo anyar.

en: Location
jv: Lokasi

en: Medium
jv: Sedheng

en: Error saving user account.
jv: Gagal nyimpen akun panganggo.

en: About
jv: Ngenani

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
jv: Matur nuwun sampun ndaftar akun teng mriki. Akun panjenengan téksih ditahan teng administrator situs.<br />Maksudipun, cathetan pendaftaran lan pituduh saklanjute sampun dikirim teng e-mail panjenengan.

en: New user: %name (%email).
jv: Panganggo anyar: %name (%email).

en: All pages except those listed
jv: Kabèh kaca kejaba nang daftar iki

en: Only the listed pages
jv: Namung kaca nang daftar iki

en: Long text
jv: Teks dawa
