Social Login and Social Share (7.x-4.4) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Article
tr: Makale

en: Developers
tr: Geliştiriciler

en: Date
tr: Tarih

en: Country
tr: Ülke

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: edit
tr: düzenle

en: Help
tr: Yardım

en: Small
tr: Küçük

en: Text
tr: Metin

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Block
tr: Blok

en: Only site administrators can create new user accounts.
tr: Sadece yöneticiler yeni kullanıcı hesabı oluşturabilir.

en: Location
tr: Konum

en: Medium
tr: Orta

en: State
tr: Durum

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: City
tr: Şehir

en: Full name
tr: Tam ad

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Birthday
tr: Doğum günü

en: NO
tr: HAYIR

en: YES
tr: EVET

en: Error saving user account.
tr: Kullanıcı hesabı kaydedilirken bir hata oluştu.

en: Node content
tr: Düğüm içeriği

en: About
tr: Hakkında

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
tr: Hesap başvurunuz için teşekkürler. Hesabınız şimdilik site yöneticisi tarafından onaylanmayı bekliyor.<br />Bu arada, parolanızla birlikte detaylı yönergeler e-posta adresinize gönderildi.

en: New user: %name (%email).
tr: Yeni kullanıcı: %name (%email).

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Long text
tr: Uzun metin
