Social Login and Social Share (7.x-4.5) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Developers
da: Udviklere

en: Date
da: Dato

en: Country
da: Land

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: edit
da: redigér

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Text
da: Tekst

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Only site administrators can create new user accounts.
da: Kun administratorer kan oprette nye brugerkonti.

en: Location
da: Lokation

en: API Key
da: API-nøgle

en: State
da: Status

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: City
da: By

en: Full name
da: Fulde navn

en: Gender
da: Køn

en: Birthday
da: Fødselsdato

en: NO
da: NEJ

en: YES
da: JA

en: Error saving user account.
da: Fejl ved opdatering af brugerkonto.

en: About
da: Om

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: Tak for din ansøgning om en konto. Din konto afventer godkendelse af en administrator.<br />I mellemtiden er din adgangskode og yderligere instruktioner blevet sendt til din e-mail-adresse.

en: Registration successful. You are now logged in.
da: Registrering lykkedes. Du er nu logget ind.

en: New user: %name (%email).
da: Ny bruger: %name (%email).

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Long text
da: Lang tekst
