Social Login and Social Share (7.x-4.6) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: E-mail
cy: E-bost

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: Country
cy: Gwlad

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: edit
cy: golygu

en: Help
cy: Cymorth

en: Small
cy: Bach

en: Text
cy: Testun

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Only site administrators can create new user accounts.
cy: Dim ond gweinyddwyr safle a all greu gyfrifon defnyddiwr newydd.

en: Location
cy: Lleoliad

en: Medium
cy: Canolig

en: Send
cy: Anfon

en: Last name
cy: Cyfenw

en: City
cy: Tref

en: Full name
cy: Enw llawn

en: Error saving user account.
cy: Gwall wrth gadw cyfrif defnyddiwr.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cy: Diolch am geisio am gyfrif. Mae eich cyfrif ar hyn o bryd yn aros am gymeradwyaeth gan y gweinyddwr safle. <br/> Yn y cyfamser, mae neges croeso wedi ei yrru i'ch cyfeiriad e-bost.

en: Registration successful. You are now logged in.
cy: Cofrestriad yn llwyddiannus. Rydych wedi mewngofnodi.

en: New user: %name (%email).
cy: Defnyddiwr newydd: %user (%email).

en: Long text
cy: Testun hir
