Social Login and Social Share (7.x-4.9) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Country
ro: Ţară

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: edit
ro: modifică

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Only site administrators can create new user accounts.
ro: Numai administratorii sitului pot crea noi conturi de utilizator.

en: API Key
ro: Cheie API

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: State
ro: Status

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Full name
ro: Numele complet

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: NO
ro: NU

en: YES
ro: DA

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: About
ro: Despre

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: New user: %name (%email).
ro: Utilizator nou: %name (%email).

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Long text
ro: Text lung
