Social Login and Social Share (7.x-4.4) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Article
pt: Artigo

en: Developers
pt: Desenvolvedores

en: Date
pt: Data

en: Country
pt: País

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: edit
pt: editar

en: Help
pt: Ajuda

en: Small
pt: Pequeno

en: Text
pt: Texto

en: Block
pt: Bloco

en: Only site administrators can create new user accounts.
pt: Apenas um administrador pode criar uma nova conta de usuário.

en: Location
pt: Localização

en: API Key
pt: Chave de API

en: Medium
pt: Médio

en: State
pt: Estado

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: Full name
pt: Nome completo

en: Gender
pt: Gênero

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: NO
pt: NÃO

en: YES
pt: SIM

en: Use
pt: Usar

en: Error saving user account.
pt: Erro ao gravar a conta do usuário.

en: Node content
pt: Conteúdo do node

en: About
pt: Sobre

en: Bottom Left
pt: Inferior esquerdo

en: Bottom Right
pt: Inferior direito

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pt: Obrigado por se inscrever para uma conta. A aprovação da sua conta pelos administradores do site está pendente.<br />Uma mensagem de boas-vindas e mais instruções foram enviadas para o seu e-mail.

en: Top Left
pt: Superior esquerdo

en: Top Right
pt: Superior direito

en: New user: %name (%email).
pt: Novo usuário: %name (%email).

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Long text
pt: Texto longo

en: About me (a short bio)
pt: Sobre você (biografia resumida)

en: Work history
pt: Histórico profissional

en: - Do not import -
pt: - Não importar -

en: List ('text')
pt: Lista ("texto")

en: Basic Page
pt: Página Básica
