Social Login and Social Share (7.x-5.0) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: E-mail
de: E-Mail

en: Delete
de: Löschen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Developers
de: Entwickler

en: Date
de: Datum

en: Country
de: Land

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: edit
de: Bearbeiten

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Only site administrators can create new user accounts.
de: Nur Administratoren können neue Benutzerkonten erstellen.

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: State
de: Status

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Gender
de: Geschlecht

en: Birthday
de: Geburtstag

en: NO
de: NEIN

en: YES
de: JA

en: Debug
de: Debuggen

en: Use
de: Benutzung

en: Error saving user account.
de: Fehler beim Speichern des Benutzerkontos.

en: About
de: Über

en: Bottom Left
de: Unten links

en: Bottom Right
de: Unten rechts

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
de: Danke, dass Sie ein Benutzerkonto angefordert haben. Ihr Benutzerkonto muss noch vom Administrator der Website freigeschaltet werden.<br />In der Zwischenzeit wurde eine Willkommens-E-Mail mit einer Anleitung an Ihre Adresse geschickt.

en: Top Left
de: Oben links

en: Top Right
de: Oben rechts

en: New user: %name (%email).
de: Neuer Benutzer: %name (%email).

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Long text
de: Langer Text

en: - Do not import -
de: - Nicht importieren -

en: List ('text')
de: Auflistung ('text')

en: Provider ID
de: Dienstanbieter-ID

en: Social Sharing
de: Soziales Teilen
