Social Login and Social Share (7.x-5.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Country
it: Paese

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: edit
it: modifica

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Text
it: Testo

en: Only site administrators can create new user accounts.
it: Solo gli amministratori del sito possono creare nuovi profili utente.

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: State
it: Stato

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Full name
it: Nominativo

en: Gender
it: Sesso

en: Birthday
it: Data di nascita

en: Error saving user account.
it: Errore nel salvare il profilo utente.

en: About
it: Informazioni

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
it: Ti ringraziamo per aver fatto la richiesta di un profilo utente. Il tuo profilo utente è attualmente in attesa di approvazione da parte dell'amministratore del sito.<br />Nel frattempo un messaggio di benvenuto con ulteriori istruzioni è stato inviato al tuo indirizzo e-mail.

en: New user: %name (%email).
it: Nuovo utente: %name (%email).

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Long text
it: Testo long
